Які сонячні батареї краще?

Які сонячні батареї краще?

Вибираючи сонячну батарею в магазині Вам неодмінно доведеться зіткнутися з вибором яку сонячну панель вибрати монокристалічних або полікристалічну?

На це питання немає однозначної відповіді. Вирішувати тільки Вам!

Ця стаття допоможе Вам розібратися у відмінностях між монокристаллическими сонячними модулями і полікристалічний, а також відповість на такі питання:

  • Які бувають різновиди сонячних батарей
  • Які сонячні панелі краще?
  • Як вибрати сонячну батарею, модуль?
  • У чому відмінність монокристалічних сонячних батарей від полікристалічних сонячних батарей?
  • Які вибрати сонячні батареї для дому?
  • Що краще полікристал або монокристал?

Сонячна батарея — це пристрій для перетворення сонячної енергії в електричну.

Всі сонячні батареї містять в собі сонячні осередки. Фотогальванічні осередки спаяні разом і укладені в корпус. Зверху вони покриті склом, що дозволяє проникати сонячному світлу до самих осередок, одночасно захищаючи їх від шкідливих хімічних і механічних впливів. Сонячні осередки з’єднані в модулях в серії для створення необхідного напруги. Ззаду знаходиться кришка з пластика яка захищає електричні деталі від вологи і пилу.

Сьогодні на ринку сонячних батарей представлено кілька різних зразків. Відрізняються вони один від одного технологією виготовлення і матеріалами, з яких їх виробляють.

Різновиди сонячних батарей.

Сонячні батареї виготовляють з кристалічного кремнію. Це найпоширеніша речовина для створення сонячних осередків. Даний вид кремнію розділяється на види, які визначаються розміром кристалів і методиками виготовлення.

Для виготовлення монокристалічних сонячних батарей використовують максимально чистий кремній, одержуваний за методом Чохральського або виготовляються тигельним методом.

Кремній розплавляється у великому тиглі. Потім в нього додається запал, що є кремнієвим стерженем, навколо якої починається процес наростання нового кристала. Запал і тигель обертаються в різні боки. В результаті утворюється величезний круглий кристал кремнію, його нарізають на пластинки, з яких виконуються осередки сонячної батареї.

Основним недоліком методу є безліч обрізків і специфічна форма сонячних монокристалічних осередків — квадрат, у якого обрізані кути.

Після затвердіння готовий монокристал розрізають на тонкі пластини товщиною 250-300 мкм, які пронизують сіткою з металевих електродів.

Використовувана технологія є порівняно дорогої, тому й коштують монокристалічні батареї дорожче, ніж полікристалічні або аморфні. Вибирають даний вид сонячних батарей за високий показник ККД (близько 17-22%).

Для створення полікристалічних сонячних батарей роблять кремнієвий розплав і піддають його повільному охолодженню. В результаті чого виходить полікристалічний кремній, який являє собою сукупність з безлічі різних кристалів, які утворюють єдиний модуль. Звідси і специфічний відблиск на поверхні сонячних батарей, в пристрої якому він міститься,  нагадує металеві пластівці.

Полікристалічний кремній. Цей матеріал є більш простим і дешевим у виготовленні. Така технологія вимагає менших енерговитрат, отже, і собівартість кремнію, отриманого з її допомогою менше.

Полікристалічні сонячні батареї мають ККД (12-18%), але помітно виграють у вартості.

Відмінності.

Температурний коефіцієнт.

В процесі експлуатації в реальних умовах сонячний модуль нагрівається, в результаті чого номінальна потужність сонячного модуля знижується. За результатами досліджень встановлено, що в результаті нагрівання, сонячний модуль втрачає від 15 до 25% від своєї номінальної потужності. В середньому у моно і полікристалічних сонячних модулів температурний коефіцієнт становить -0,45%. Тобто при підвищенні температури на 1 градус Цельсія від стандартних умови STC, кожен сонячний модуль буде втрачати потужність згідно з коефіцієнтом. Цей параметр також залежить від якості сонячних елементів і виробника. У деяких топових виробників температурний коефіцієнт модулях нижче -0,43%.

Ціна.

Вартість виробництва полікристалічного сонячного модуля нижче, ніж монокристалічного. Вагомий аргумент на користь полікристалічного модуля.

Підсумки і висновки.

Монокристал — має менші розміри панелей при однакових потужностях (приблизно на 5% відсотків менше розмір сонячних панелей) через більш високого ККД на площу сонячної клітини.

Полікристал — має більший габаритний розмір при такій же номінальної потужності і виграшну різницю в ціні (близько 10%) в порівнянні з монокристалом.

Важливо розуміти те, що «Моно» не гірше і не краще «Полі», вони просто різні за способом виробництва. Основною відмінністю між монокристаллическими сонячними батареями і полікристалічний сонячними батареями, при однаковій номінальній потужності, буде лише габаритний розмір сонячної панелі та їх вартість.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *