Як збудувати нульовий будинок?

«Нульовий будинок» — новий сучасний термін. Які особливості при будівництві нульового будинку, та яких умов требо дотримуватися  при проєктуванні цього будинку?

Будинки з нульовим балансом енергії — «нульові будинки» все більше набувають популярність у світі також в Україні. Такі  будинки можуть повністю забезпечити себе енергією та автономно виробляти тепло і електрику для власних потреб самостійно. Ці споруди не залежать або майже не залежать від зовнішніх енергетичних факторів таких як централізовані електро та теплові мережі, місцеві системи водопостачання та інші.

Системи сонячних колекторів та фотомодулів, вітрогенераторів — для забезпечення житла теплом і електрикою, біореактори для утилізації побутових відходів та видобутку біогазу   інтегрують в сучасні екопроекти при будівництві павільйонів, котеджів, багатоповерхівок та навіть стадіонів де використовуються спеціальні системи вентиляції та рекуперації, збору дощової води для технічних нужд, застосовуються елементи сонячної архітектури (яскравий приклад сучасні Дубаї) і ряд інших рішень. Всі ці системи в купі помітно економлять на утриманні таких будівель.

Ці інвестиції дозволяють не тільки не платити за енергоресурси. Будівництво таких будинків — не тільки данина сучасній моді, бажання виділитися, побудувати щось незвичайне, ультрасучасне але і повна незалежність. Зростання популярності «нульових будинків» обумовлений і чисто економічними міркуваннями, можливістю заощадити на комунальних платежах в майбутньому.

Ці будинки обладають максимальною енергоефективністю, електрика та тепло в таких будинках виробляється за рахунок власних відновлюваних джерел, таких як енергія сонця і вітру. Надмірна кількість електричної енергії, яка була вироблена направляється в зовнішню мережу. Вночі  коли споживання змінюється і будинок виробляє менше енергії, ніж необхідно, її відсутня частина знову надходить з мережі. Простіше кажучи електрична мережа виступає в ролі акумулятора енергії.

Будинки з нульовим енергетичним балансом — це наше майбутнє. Завдяки екологічності та низьким експлуатаційним витратам, високої стійкості до кліматичних змін, природних катаклізмів і збоїв в енергопостачанні. При щоденному збільшення потреб в енергії для підвищення рівня життя і одночасно скорочення використання не поновлюваних  видів палива для запобігання зміни клімату — це великий крок у майбутнє, яке здатне змінити світ навколо.

Екоенергія  «нульового дому» залежить від місця його розташування. При цьому інноваційне обладнання може бути адаптоване і налаштоване під певні умови з урахуванням місцевої інсоляції, опадів і напрямку вітру, а також погодних факторів та працювати більш ефективно.

Будинок з нульовим балансом ще до того ж дає фінансовій прибуток, підключаючи його за «зеленим тарифом» ви продаєте надлишки виробленої енергії по 18 євроцентів, для населення — це значне скорочення комунальних витрат, для країни — економія ресурсів, підвищення продуктивності промисловості та конкурентоспроможності на ринку, для екології обмеження викидів парникових газів в атмосферу, для енергетичних компаній — зниження витрат на паливо і необґрунтованих витрат на будівництво, а головне ви вільні від тарифів та енергонезалежні.

Крім того,” нульові будинки” дуже комфортні і екологічно сприятливі для людини. На сьогоднішній день такі споруди — найзручніші і сучасні типи будівель. У них автоматично підтримується оптимальна температура, вологість та чистота повітря, що перетворює життя в такого роду будинках в задоволення. З урахуванням того, що люди близько 60% свого часу проводять в приміщеннях, значення таких об’єктів для підтримки високої якості життя важко переоцінити. Затишний мікроклімат і душевний спокій такого будинку сприяє продовженню життя людини та впевненість у майбутньому.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *